Неделя белорусского языка и литературы

Справаздача ДУА “Сярэдняя школа № 18 г.Бабруйска”

аб мерапрыемствах Міжнароднага дня роднай мовы

Назва мерапрыемства

Месца правядзення

Тэрмін правядзення

Відэамарафон “Люблю цябе, родная мова мая”

21 лютага

Пазнавальная гульня “Скарбы роднай мовы” 8 класы)

21 лютага

Інтэлектуальная гульня “Чароўны куфэрак”

Гульня “Размаўляем па-беларуску”

(7 класы, 10 класы)

22 -24

лютага

Тыдзень беларускай мовы і літаратуры, прысвечаны Дню роднай мовы, прайшоў 15.02.2021 па 20.02.2021.

Тыдзень адкрыўся выставамі: “Пісьменнікі-юбіляры”,  “Літаратура ў малюнках”, праведзены  акцыі  “ Рускай мове дай разгрузку, размаўляй па-беларуску”, “Любімая, вобразная, пявучая,родная мова мая”. У рамках мерапрыемстваў кожны настаўнік правёў адкрыты урок   і пазакласнае мерапраемства. 18 лютага быў прынят ўдзел  у рэспубліканскім конкурсе “Буслік – 2021”. Фісюк С.В., Уласава Н.У., Костарава А.У. настаўнікі, якія прадэманстравалі значны ўклад у работу па папулярызацыі роднай мовы сярод вучняў, бацькоў і педагогаў. Праведзеныя мерапрыемства садзейнічаюць выхаванню ў вучняў цікавасцi да мовы і літаратуры, спрыяюць выхаванню любві  да роднага краю, да матчынай мовы.